W ciągu dnia mamy średnio 70 000 myśli. To całkiem sporo. Jednak większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy. Większość ludzi nie zdaje sobie również sprawy z siły myśli. Każda myśl, zarówno pozytywna jak i negatywna, ma swoją własną częstotliwość. Jeśli myślisz pozytywnie, to czujesz się dobrze. Jeśli myślisz negatywnie, to nie czujesz się dobrze. Nasze myśli decydują o tym, jak się czujemy. To, jak się czujemy, determinuje to, co robimy, a to, co robimy, determinuje nasze wyniki.

Nasze myśli tworzą naszą przyszłość.

Jakość naszego myślenia determinuje jakość naszego życia.

Czy jesteś kimś, kto jest pozytywnie nastawiony do życia? Czy twój sposób myślenia jest raczej pozytywny? Czy Twoja szklanka jest zazwyczaj do połowy pełna?

Świetnie! Dobrze ci idzie!

A może wcale tak nie jest i masz wrażenie, że twoje myślenie jest raczej negatywne, że dla Ciebie szklanka jest raczej do połowy pusta? Hmmm… mam dla ciebie dobrą wiadomość. 

Możesz zmienić swój sposób myślenia. Teraz, kiedy to czytasz, jest to dla Ciebie okazja, aby zacząć pracować nad swoimi myślami.

Sposób myślenia to zestaw myśli i przekonań, które mamy o sobie i o życiu.

Jak powstaje nasz sposób myślenia?

Każde dziecko, niezależnie od miejsca na świecie, rodzi się z pustym umysłem.

Sposób myślenia jest tworzony między innymi przez nasze wychowanie. Przez nasze środowisko. Przez to, co mówi nam nasze otoczenie.

W miarę dorastania zaczynamy dostawać uwagi typu:

  • Nie jesteś wystarczająco dobry.
  • Niczego w życiu nie osiągniesz.
  • Jesteś brzydki.
  • Masz zły charakter.

Ponieważ jako dziecko, wszystko co mówią dorośli traktujemy prawdę, szybko zaczynamy się tak czuć:

  • niewystarczająco dobrze.
  • nieystarczająco ładnie.

I tak stopniowo w naszych głowach pojawiają się negatywne głosy, które w dużej części będą decydować o naszej przyszłości. Te głosy będą nas sabotować i wpływać na nasze zachowanie. Stajesz się tym, o czym myślisz.

Możesz zmienić swój sposób myślenia. Każdy może. Łącznie z Tobą, który to czytasz.

Kiedy zaczęłam zdawać sobie sprawę z potęgi myśli, z tego jak moje własne negatywne głosy, nieświadomie przejęte od dorosłych, wpływają na moje życie, zaczęłam zmieniać sposób myślenia o sobie i o życiu. I wtedy otworzył się przede mną nowy świat. Moje życie zaczęło się zmieniać na wielu płaszczyznach. Bo ja naprawdę chciałam być szczęśliwa.

Użyłam w tym procesie dwóch sposobów:

Ilekroć negatywna myśl pojawiała się w mojej głowie, przestawałam się nad nią rozwodzić. Zamiast tego obserwowałam tę myśl, zaakceptowałam ją i zmieniłam na pozytywną. Przestałem walczyć z tą myślą. Zrozumiałam, że walka z tym tylko ją  wzmocniła.

Albo:

Wyobrażałam sobie swoje myśli jako pociągi wjeżdżające na stację ze wszystkich stron. Do mnie należał wybór, do którego pociągu wsiąść, a który odjedzie beze mnie.

Za każdym razem, gdy uświadamiałam sobie negatywne myśli na swój temat, często zadawałam sobie następujące pytania:

Do kogo należy ta myśl lub przekonanie?

Kogo słyszę?

Czy ta myśl lub przekonanie jest prawdziwe?

Nie zawsze było to łatwe, ale wytrwałam.

Każda chwila jest nowym początkiem.

Najbardziej idealnym momentem jest TERAZ!

Możesz tu i teraz zdecydować się na pracę z myślami. Ty i tylko ty masz władzę nad swoimi myślami. Wybór należy do Ciebie! Wybierz mądrze! Wybierz pozytywny sposób myślenia! Twój nowy sposób myślenia otworzy przed Tobą nowy świat.

Głęboko wierzę, że jeżeli mnie się to udało, to Tobie też się uda.

Powodzenia!