Zmęczenie może nie jest odpowiednim słowem, by opisać to, co czujesz w tej chwili. Czujesz się zmęczona, ale to zmęczenie wykracza poza zmęczenie fizyczne. Jest to także zmęczenie psychiczne i emocjonalne. Nie potrafisz już dłużej szeroko się uśmiechać i udawać, że jesteś super kobietą.

Nagle siedzisz tutaj, niepewna i zagubiona. Zbyt długo ignorowałaś swoje uczucia i czujesz, że powoli się załamujesz.

Nauczyłaś się być silna.

Nauczyłaś się rozwiązywać swoje problemy.

Jesteś silną kobietą, a jednak zabrakło Ci sił.

Inni patrzą na Ciebie i widzą kobietę, która może zrobić wszystko, ale Twoja dusza jest zmęczona.

Inni widzą w Tobie siłę, ale w środku się rozpadasz.

Czasami masz wrażenie, że przez całe życie starasz się pokazać, jak bardzo jesteś silna. Włożyłaś tyle energii w swoje wygórowane oczekiwania wobec siebie, że teraz jest ona na wyczerpaniu.

Jeśli zawsze jesteś tą, która jest silna, często tłumisz własne uczucia, myśli i pragnienia. Nie chcesz zawracać innym głowy swoimi problemami, nie, pomagasz innym. Zapominasz jednak, że silne kobiety również napotykają na swojej drodze przeszkody, że silnym kobietom wolno być wrażliwymi.

Nie zawsze musimy być silne, możemy być wrażliwe i prosić o pomoc. Nawet takim kobietom zdarzają się chwile słabości, ponieważ „silne” kobiety są też tylko ludźmi.

Jeśli zawsze będziesz przełykać łzy, uśmiechać się i żyć dalej, w końcu poczujesz się wypalona.

Wiedz, że Twoja dusza odzyska wcześniej czy później siłę i wrócisz odrodzona, jeśli uświadomisz sobie, że ty też możesz okazać swoją wrażliwość, że ty też możesz wyznaczyć swoje granice i że ty też możesz poświęcić czas na naładowanie akumulatorów.

Zastąp swoją twardą stronę czułością, pozytywnością i miłością do samej siebie i powoli poczuj, jak energia znów przepływa przez Twoje ciało.

Nasza dusza może być zmęczona z wielu powodów. Przeszłyśmy coś bardzo intensywnego,  stawiamy się na ostatnim miejscu lub zmuszamy się, by zawsze iść dalej.

Niezależnie od przyczyny, kiedy wyczerpałyśmy naszą duszę, potrzeba czasu, troski i miłości, aby ją naładować.

Oto kilka wskazówek, jak to zrobić:

1 Znajdź czas, aby zadbać o siebie i uczyń z tego swój główny priorytet w nadchodzącym okresie.

2 Odpoczywaj, gdy Twój organizm tego wymaga.

3 Wyłącz technologię i zrób coś, co sprawia Ci przyjemność, np. czytaj, piecz, maluj, słuchaj muzyki, spaceruj, śpiewaj lub weź ciepłą kąpiel.

4 Znajdź czas na duchowość. Dowiedz się o korzyściach płynących z medytacji lub jogi i zrób coś w tym kierunku.

5 Zdrowo się odżywiaj, unikaj cukru i jedz dużo owoców i warzyw.

6 Pamiętaj, że proces nie jest ograniczony czasowo. Bądź cierpliwa, słuchaj swojego ciała i intuicji. Szczególnie joga i medytacja mogą nauczyć Cię bardzo uważnie słuchać siebie.

Zwróć uwagę na siebie, na swoją duszę i zastąp zmęczenie i negatywne nastawienie energią, pozytywnością i miłością do samej siebie.